Časté otázky


Čistenie

Naše kapsičky sú navrhnuté bez zbytočných rohov a skladov, kde by sa mohli zachytávať zvyšky jedla a čistia sa veľmi jednoducho cez široký spodný otvor so zipsom. Najlepšie je samozrejme ručné umývanie. Otvorenú kapsičku umyte teplou vodou so saponátom s použitím kefy na flaše, opláchnite čistou vodou a nechajte dôkladne vyschnúť.
Určite áno, naše kapsičky sú vhodné do umývačky riadu. Kapsičku bez vrchnáku nasuňte otvoreným zipsom na hroty horného koša umývačky, tak aby ju prúd vody neprevrátil. Pred vložením do umývačky odporúčame najväčšie zvyšky jedla vypláchnuť prúdom vody.
Kapsičku je možné sterilizovať v parnom sterilizátore, avšak neodporúčame časté sterilizovanie, ktoré by mohlo zkrátiť životnosť kapsičky. Kapsičku môžete vysterilizovať aj mrazom, tým, že ju na niekoľko hodín vložíte do mrazničky.
Hoci je kapsička vyrobená z materiálov a v prostredí pre výrobu potravinárskych obalov a jej vrchnák má bezpečnostnú poistku (vďaka ktorej máte istotu, že ak je neporušená, kapsičku pred Vami nikto neotvoril), jej umytie pred prvým použitím odporúčame.

Plnenie

Naša kapsička je navrhnutá s dostatočne širokým otvorom so zipsom, cez ktorý ju naplníte rýchlo a jednoducho. Zakrúťte vrchnák, kapsičku si môžete vložiť do väčšieho pohára, aby ste mali obe ruky voľné a svoju dobrotku môžete vkladať do kapsičky lyžicou alebo ju naliať cez lievik či bez neho priamo do kapsičky. Kapsičku naplňte približne po spodný okraj priesvitného okrúhleho priezoru na zadnej strane kapsičky, pri zatváraní zipsu obsah vystúpi dohora a v prípade zašpinenia zipsu by nebolo zaručené dokonalé tesnenie a nepretekavosť.
Je ťažko povedať aký obsah do kapsičky zmestíte, pretože každý kapsičku drží v ruke inak a jej tvar/stlačenie ovplyvňuje jej obsah. Ak však kapsičku naplníte približne po spodný okraj priesvitného okrúhleho priezoru na zadnej strane (v obrátenej polohe), tak v nej bude minimálne 150ml. Najlepšie ak si svoje plnenie a obsah vyskúšate a zmeriate napríklad naplnením 150ml vody do kapsičky.
Je to na Vašej fantázii. Okrem detských kaší, mixovaných zeleninovo-masových príkrmov, ovocného pyré, smoothie, jogurtu, pudingu, zmrzliny, môžete v kapsičke skladovať a dávkovať umelé mlieko, alebo prichystať na piknik džem, kečup či dressing a množstvo iných vecí.
Je veľmi dôležité uzavrieť zips dokonale a uistiť sa, že tesní po celej svojej šírke. Na našich kapsičkách sú použité dvojité zipsy, aby sme zabezpečili skutočne kvalitné tesnenie. Uistite sa teda, že všetky drážky zipsu do seba zapadli a prejdite tlakom dvoch prstov ešte raz po celej šírke zipsu od jedného okraja po druhý. Správne uzavretie môžete otestovať stlačením kapsičky, kedy sa zips nesmie otvoriť ani nesmie pretekať. 

Používanie

Uisťujeme Vás, že kapsička je na podávanie stravy deťom absolútne bezpečná. Je vyrobená z vrstveného plastu, ktorý sa v potravinárstve bežne používa a pred uvedením na trh bola testovaná v súlade s normami a vyhláškami EÚ.
Mikrovlnka nezohrieva jedlo rovnomerne a podávanie takto ohriatej kapsičky môže Vaše dieťa popáliť, preto ohrievanie v mikrovlnke nedoporučujeme. Obsah jednoducho ohrejete ponorením kapsičky do teplej vody.
Určite áno. Môžete uvariť väčšie množstvo jedla, zamraziť ho v kapsičkách a mať ho pripravené kedykoľvek potrebujete. Stačí ohriať ponorením kapsičky do teplej vody, alebo si ho pred cestou vložte do tašky, v priebehu pár hodín sa rozmrazí a bude pripravené na podávanie. Ak plánujete kapsičku s jedlom zmraziť, myslite na to, že obsah sa v mrazničke zväčší a kapsičku neprepĺňajte.
Nepretekavosť našich kapsičiek bola testovaná a v prípade dôkladného uzavretia zipsu je 100%-ná. Pri výrobe používame dvojité zipsy, aby sme zabezpečili skutočne kvalitné tesnenie. Pri uzatváraní zipsu sa uistite, že všetky drážky zipsu do seba zapadli a prejdite tlakom dvoch prstov ešte raz po celej šírke zipsu od jedného okraja po druhý. Správne uzavretie môžete otestovať stlačením kapsičky, kedy sa zips nesmie otvoriť ani nesmie pretekať.